Minnoş’la Hafıza Oyunu

 

Defne’ye yeni hazırlayacağım alıştırmalarda biraz daha kısa cümleler olsun istiyorum. Küçük hikayeler. Ama tabi en büyük sorun resimleri benim yapamamam. Resmi bir yerlerden bulduğum zaman aklıma her geleni yazamıyorum. O zaman da kelimeler ve cümleler istediğim kadar basit olmuyor. Çöp adam çizmek bile zor geliyor bana.

Çöp adamlarımız yok ama bir çöp kedimiz var. Kedinin ismi Minnoş. Şimdiye kadar iki tane hikayesini yazdım. İlkinin cümleleri çok basit. İkincisini saatleri öğretmek için yazmıştım. İkisi de tek kopya. Defne’nin boya kalemleriyle çizdim. Bilgisayara geçirir miyim bilmem. Dün gece yatmadan önce Defne bize “Minnoş Okula Gidiyor” hikayesini okudu. Bazı sayfaları ezberlemiş hemen söylüyor. Bazısını da resminden çıkarmaya çalışıyor. Ama uğraşırsa hepsini okuyabiliyor. Daha çok yavaş okuyabildiği için çok sabır gerekiyor tabi. Başka basit kitaplar bulmam ya da yazmam lazım.

Minnoş kitaplarımızdan başka bir de Minnoş hafıza kartlarımız var. Hani her karttan iki tane olur. Ters çevirir dizersiniz. İkişer ikişer açıp eşleştirmeye çalışırsınız. Bizimkilerin çiftlerinden biri resim, biri kelime. Minnoş resmi de kartların arkasında, boş kalmasın diye. İşte hafıza oyunu. Bir kartona yapıştırıp kesmek gerekiyor. Biraz zahmetli. 

Reklamlar
Bu yazı oyun-oyuncak içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s