Derin de okuyor

Neredeyse. Bu sabah kendi kendine Kahverengi Ayı’yı okuyordu. Ben ona bu hikayeyi yatmadan önce anlatıyordum artık ezberlemiş. Baştan sona “okuyabiliyor”. Bir de Mickey Fare’nin Karşı Kıyıda hikayesini okuyor bize Derin. Mickey yolunu ararken okuyuculardan yardım istiyor. Okuyucu da ona çözümler öneriyor. Mesela nehirden karşı kıyıya geçmek için ipi kullanmalısın diyor. Soru-cevaplı olduğu için Derin’in pek hoşuna gidiyor bu hikaye.

Derin içine resimler ve harfler koyduğum mektupları da pek seviyor. Zarfın içinden çıkan resmi kağıda yapıştırdıktan sonra ben ona yapıştırdığı şeyin ismini yazıyorum o da renkli harflerini bir bir altına yapıştırıyor. Bugün ona çıkartmalı mektuplar verdim. Defne’den de kardeşine yazıları okumasını istedim. Ama Defne pek ilgilenmedi. Sonra beraber harflerin üstünden geçtik. Sanırım renkli harfli olanları daha çok seviyor.

Derin’e bir de boyama sayfaları hazırladım. Boyarken harflere ve kelimelere baksın diye. Harflerin yarısından çoğunu biliyor. Noktalılarda biraz zorlanıyor.

Şu anda babasıyla beraber kitap okuyorlar. Dr. Seuss’un Yeşil Yumurta ve Jambon hikayesinin Türkçe çevirisi. Kahraman biraz benim oğlum gibi. Yemem, istemem diye tutturmuş. Derin kendisine benzettiği için hikayeyi çok seviyor herhalde.

Reklamlar
Bu yazı çocuk kitapları, okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s