Yeni kitaplar geldi

Geçen hafta annem iki haftalığına İstanbul’dan geldi. Ismarladığım kitaplar yüzünden bavulu ağırlık limitini geçmiş, bir de el çantası dolusu kitap taşımış. Bir yandan da babaneleri postayla kitaplar gönderiyor Defne ile Derin’e. Ev kütüphaneye döndü.

İş Bankası Kültür Yayınlarından  üç kitap istemiştim. Değişik okuma seviyelerinde yazılmış. Defne’nin en çok hoşuna giden kitap  Sihirli Kazan oldu. Sihirli kazan dur diyene kadar yulaf lapası pişiriyor. Yeri geldiğinde “Pişir kazan pişiiiir!” diye bağırıyor Defne. Sonra da “Dur kazan duuuuur!” diyor. Okuması da kolay, basit yazılmış. Baştan sona okuyabiliyor artık bu hikayeyi. Bu kitap üçüncü seviyeymiş. Yine İş Bankası Kültür Yayınlarından  Güneş ve Rüzgar biraz basit geldi. O birinci seviyeymiş. Güneşle rüzgarın girdiği iddayı ve neden güneşin kazandığını tam anlayamadı Defne. O yüzden onu pek okumuyor. Bir de Tilki ile Karga‘nın klasik hikayesi var. O hikayeyi ben çok severdim küçükken. Bu sabah Starbucks’ta onu okuyorduk. Bu kitapları o kadar sevdiler ki Tulumba‘dan o serinin stoktaki tüm kitaplarını topladım. Haftaya gelecekler.

Babaneleri de Meraklı Sarı Yumak’ın hikayelerini göndermiş. Beraber okuyoruz. Kısa kelimeleri Defne, uzunları ben. Tekrar tekrar okudukça daha fazlasını Defne okuyabiliyor. Bir de Denizin Altını Merak Eden Vapur hikayesini sevdik. İstanbul’a gitsek de vapura binsek!

Daha var kitap ama onlar da bir dahaki yazıya artık. Annem bana da kitaplar getirmiş tabi. 🙂 Bu hafta bana Füruzan haftası.

Reklamlar
Bu yazı çocuk kitapları içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s