Dersimiz müzik

Defne okulda bu hafta müzik aletlerini öğreniyor. Geçen hafta evden ayakkabı  kutusu götürmüştü. Dün eve bir gitar geldi.

Gelir gelmez kavga konusu oldu. Acilen bir başka ayakkabı kutusundan Derin’e de bir tane yapıldı. Bütün akşam oynadılar. Acaba ayakkabı kutusunun alt tarafıyla da davul yapacaklar mı?

Ben de okulda öğrendikleriyle aynı zamanda yapabilsin diye Defne’ye müzik aletleriyle ilgili bir alıştırma seti hazırladım. Hazırlarken orkestradaki birçok müzik aletinin Türkçe ismini hatırlayamayıp utandım. Onun üzerine bir sayfaya da adını bildiğim (ud, kemençe, zurna gibi) aletleri koydum.

Bir yandan da bir ara Defne’ye piyano çalmayı öğretmek istiyorum. Ama daha yaşı küçük herhalde. Ben beş yaşında başlamıştım ama senelerdir çalmıyorum. Derin doğduğunda annemler bize bir piyano aldılar. Ama bir türlü başına oturup çalmaya başlayamadım tekrar. Neyse, geçenlerde Defne’yi başlatmak için bir kitap aldım. Bu aralar bir deneyeyim diyorum. Şimdilik Defne ile Derin kendi bildikleri gibi çalıp söylüyorlar. Bazen kapıyı kapatıp kaçıyorum 🙂

Reklamlar
Bu yazı okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s