Dersimiz biyoloji II- Alıştırmalar

Defne’nin (ve de Derin’in) insan anatomisine karşı bu ilgilerini görünce vücudumuzla ilgili bir alıştırma seti hazırladım onlara. İki tane bulmaca ve organlarımızı boyayalım sayfaları var. Bir tane de kes-yapıştır sayfası hazırladım. Bu sefer ilk defa alıştırma setine İngilizce de koydum. Resimlerle kelimeleri eşleştirmede hem Türkçe hem de İngilizce kelimeler var. Kan dolaşımıyla ilgili bir boşlukları doldurma alıştırması var. Kelimeleri listeden seçiyor. Kelimeleri yalın halleriyle mi -damar-yoksa cümle içindeki halleriyle mi -damarlarda- vereyim diye çok düşündüm ama sonunda daha kolay olsun diye yazıdaki hallerinin aynısını verdim listede. Bir de iskelet resmi koymak istedim ama kemiklerin adları biraz zor olurdu. Ben de çoğunu bilemem zaten. Onun yerine değişik hayvan iskeletlerinin resimlerini koydum. Son sayfada da sağlıklı yaşam öğütleri var.

Vücudumuzla ilgili daha basit birkaç okuma alıştırması birinci sette ve ikinci sette de var. Alıştırmalara neler koyayım diye bakarken İngilizce alıştırma sayfaları da buldum. Sindirim sistemi boyama sayfası, renkli bir sindirim sistemi alıştırması, bir başka organlarımız boyama sayfası ve kelime arama bulmacası. Şimdilik Defne’nin yapması için biraz zorlar ama onların da vakti gelir.

Bu arada ısmarladığım vücudumuz kitabının İngilizcesi geldi. İkisine yan yana bakabiliyoruz artık.

Reklamlar
Bu yazı çocuk kitapları, okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s