Yine bir Cumartesi

Bu hafta sonumuz Cuma akşamı hikaye küplerimizi yaparak başladı. Çocuklar başta heveslilerdi ama sonuna doğru kesip yapıştırmaktan sıkıldılar. Çoğunu tek başıma yaptım. Ama sonunda Derin’in uydurduğu hikayeleri dinlemeye değdi doğrusu. Çocuklar akşamları yatmadan babalarından masal dinlemek istiyorlar. Klasik repertuarı -Külkedisi, Çizmeli Kedi, Fereli Köyün Kavalcısı gibi- çok zayıf olan Deniz genelde uyduruk masallar anlatıyor. Onlar üç kelime seçiyorlar, babaları bir hikaye uyduruyor. Dün akşam önüne hikaye küplerini koydular. Zaten uydurma olan hikayeler iyice karıştılar.

Bu sabah koşudan döner dönmez Defne elime bir kağıt tuttuşturdu. Yazdığı doğum günü kartı için bana hazine avı hazırlamış! Bayağı da uğraşmış. On iki tane ipucu vardı. Hepsini teker teker takip ettim. Sonunda kızımın bana hazırladığı kartı buldum! Ben karta bakarken Defne de bana doğum günü şarkısını söyledi. Söylerken şarkı sözlerini eksik yazdığının farkına vardı. 🙂

Benim hazine avımdan sonra Defne’yle beraber Sevgililer Günü için yirmi tane kart hazırladık. Amerika’lılar bayram kutlamaya bayılıyorlar. Sevgilliler Günü’nü sadece yeni yetme sevgililerin çikolatalarla  kutlaması yetmiyor, okullarda da kutluyorlar. Oturup Defne’nin sınıfındaki herkes için birer kart yaptık. Defne kırmızı, beyaz ve pembe kartonları kalp şeklinde kesti. Her birine arkadaşlarının adlarını yazdı. Sonra da kartlara minik hediyeler bağladık. Kızlara üstelerinde kırmızı beyaz pırıltılı kalpler olan kalemler, oğlanlara araba veya top şeklinde silgiler. Sonra da beyaz bir alışveriş torbasını süsledik. Hepsini içine yerleştirdik. Salı günü okulda birbirlerine kartları ve minik hediyeleri verecekler. Ayrıca kalp şeklinde kurabiyeler süsleyip yiyecekler.

Öğleden sonra da Defne’nin okulundaki karnavala gittik. Okul aile birliği para toplamak için okulda bir eğlence düzenlemiş. Kapıda tanesi 50 sentten biletler satıyorlar. Beden eğitimi salonuna şişme kaydırak (tırmanmak iki bilet) yerleştirmişler. Sınıflarda da lunapark oyunlarına benzer oyunlar (her bir oyun bir bilet) oynatıyorlardı. Yemek olarak da dondurma (iki bilet) ve piza (üç bilet) vardı. Defne ve Derin kaydırağa defalarca tırmandılar, yemek yediler, bütün sınıflara girip çıktılar. Sonunda paramız bitince eve döndük.

Reklamlar
Bu yazı çocuklar büyürken içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Yine bir Cumartesi

 1. Mete Tortop dedi ki:

  Demek bu para bitme işi hala devam ediyor!
  Deniz’i Dolmabahçe’deki Luna parka götürür, paramız bitene kadar(!) kalırdık. Sonra bir joker uygulaması yapıp, paydosss..

 2. Neslihan Korkmaz dedi ki:

  Ebru’cum,

  Nice yıllar diliyorum öncelikle. Sonra da Sevgililer Günü’nüzü kutluyorum. Defne harika yazmaya başlamış bence. Tebrik ediyorum onu.

  Öpüyorum.

  Neslihan Korkmaz

 3. Defne'nin Annesi dedi ki:

  Çok teşekkür ederim Neslihan. Sizin de Sevgililer Gününüz kutlu olsun, tüm sevdiklerinle beraber.
  Sevgiler,
  Ebru

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s