23 Nisan geliyor!

Önümüzdeki Pazar günü Seattla’da Çocuk Festivali var! Defne geçen seneki gibi bu sene de koroda şarkı söyleyecek. Ama bu sene sınıf atladı. 🙂 Okul öncesi korosundan okul çağı korosuna geçti. Bu sene yirmi ülkeden çocuklar gösteriler yapacaklarmış. Heyecanla bekliyoruz.

Bu hafta evde ülkeler ve çocuklarla ilgili aktiviteler yapıyoruz. Geçen sene hazırladığım değişik ülkelerden çocukların ve bayrakların olduğu boyama sayfalarından yeniden bastım. Bir de ülkelerle ilgili alıştırmaları. Ülkelerin haritadaki yerlerinden, konuştukları dillerden ve bayraklarından bahsettik. Sonra atlasımızın bayrak sayfalarından ve telefonumdaki National Geographic harita uygulamasından bayrakların renklerini bulup bayrak boyama sayfalarını boyadık. Aynı yerde dünya çocukları  ve çocuk haklarıyla ilgili boyama sayfaları da buldum.

Bugün de Derin’in okulunun kütüphanesinden Children Just Like Me (Benim Gibi Çocuklar) ve Children Just Like Me – Celebrations (Benim Gibi Çocuklar – Bayramlar) kitaplarını ödünç aldık. Eve gelir gelmez de internette bulup kendimize aldım. İlki yaklaşık otuz ülkeden seçilmiş çocukların günlük hayatlarını anlatıyor. İkincisi de değişik ülkelerde kutlanan bayramları. Kitaptaki bayramlardan biri de 23 Nisan Çocuk Bayramı! Kitaplar UNICEF‘in işbirliğiyle hazırlanmış ve gelirlerinin bir kısmı oraya bağışlanıyor.

Biz bayrama hazırlanıyoruz ama maalesef Türkiye’de ve dünyada milyonlarca çocuk açlık ve yoksulluk içinde yaşıyor. Ne kadar şanslı olduğumuzu unutmayalım.

Reklamlar
Bu yazı çocuk kitapları, çocuklar büyürken içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s