Oku ve soruları cevapla

Bu yeni set Defne için. Kısa okuma parçalarının altında cevaplaması için sorular var. Hepsini Defne’nin İngilizce bir kitabından tercüme ettim. Böylece bir gün Türkçe, ertesi gün İngilizce aynı şeyleri okuyacağız.

Yaz yaklaşıyor. Bu hafta Derin’in okulu tatile girdi. Üç hafta sonra da Defne’nin okulu tatil olacak. Yazın yapmak için daha çok alıştırma gerek. Derin Defne’nin eskilerini yapacak. Belki ufak ayarlar yapmak gerekebilir. Renkler pembe ve mordan açık yeşil ve turuncuya değişmeli. Kullandığım resimlerin bir kısmını da değiştirmem lazım. Mesela, geçen gün yaptırdığım sette bir sayfa kıyafetlerle ilgiliydi. Hep kız kıyafetleri kullanmışım. Onları değiştirsem iyi olur. Derin’in seviyesi için fazlasıyla alıştırma var ama Defne için yenileri lazım. Yazın okuması için kitaplar seçeyim. Bir de el yazısı öğrenmek istiyor. Benim kızıma alıştırma hazırlamaya başlamamım sebeplerinden biri Türkiye’deki müfredat kitaplarının el yazısı olmasıydı. Zor geleceğini üşünüyordum. Ama kızım şimdi el yazısı yazmak istiyor! Belki Türkiye’den getirdiğim kitaplardan uygun olanlar vardır.

Hazırlamak istediğim alıştırmalar bir yana dursun, bu ayın en önemli projeleri çocukların doğum günü partileri. Doğum günleri sekiz gün arayla. Bu seneye kadar ikisine bir parti yapıyordum. Bu sene ilk defa ayrı kutlayacaklar. Derin için çok hazırlık yapmıyorum ama Defne deniz kızı partisi istedi. Geçen hafta Defne ve arkadaşları için deniz kızı kuyrukları diktim. Bu hafta da minik pastaların üstüne koymak için minik deniz kızları hazırlıyorum. Bir de evi süslemek için bir şeyler düşünmek lazım. Güzel olursa belki resimleri koyarım buraya. Haydi bana kolay gelsin!

Reklamlar
Bu yazı okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

4 Responses to Oku ve soruları cevapla

  1. seraptortop dedi ki:

    Denizkızları için bahçeye şişme havuz koymaya ne dersin?

    • Defne'nin Annesi dedi ki:

      Bilemiyorum… Ama belki önümüzdeki senelerden birinde Bodrum’da kutlarız. O zaman havuza gerek kalmaz, denizkızları denize girer.

  2. Geri bildirim: Denizkızı partisi | Defne'nin Annesi

  3. Geri bildirim: Okuduğunu anlama | Defne'nin Annesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s