İngilizce ve Türkçe 2013 takvimi

Takvimler Ocak’la başlayıp Aralık’ta biter ama çocuklu evlerin takvimleri Eylül’den Haziran’a olmalı aslında. Çocukların okulları başladığında bizim için yeni bir sene başlıyor. Planlar o zaman yapılıyor. Ben de o yüzden İngilizce ve Türkçe 2013 takvimini şimdiden hazırladım.

Bu sene ABD ve Türkiye’de kutlanan belli başlı bayramları da takvime koydum. Amerika’da kutlanan milli bayramlar George Washington’un Doğum Günü ve Başkanlar Günü (Presidents’ Day), Martin Luther King, Jr.’un Doğum Günü, Bağımsızlık Günü (Independence Day), İşçi Bayramı (Labor Day) ve iki ayrı Askerleri Anma Günleri (Memorial Day and Veteran’s Day). Bunlardan başka bol bol çikolata yediğimiz Sevgililer Günü, bahçede yumurta avına çıktığımız Paskalya, çeşitli kostümlere bürünüp şeker peşine düştüğümüz Cadılar Bayramı, hindi yiyerek ailece kutladığımız Şükran Günü ve çılgınca alışveriş ettiğimiz Noel var.

Artık çoğumuzun takvimleri elektronik ortamda o yüzden bu takvim daha çok çocuklar için.  Bu takvimi basıp resim odalarına astım. Üstüne doğum günlerini, okul tatillerini, anneanne ve babaannenin gelip gidecekleri günleri ekledik. Burada hazır satılan takvimlerde Amerikan adeti hafta Pazar günü başlıyor. Ben ise hafta sonumun ortadan ikiye bölünmesini sevmiyorum. Bu bizim bildiğimiz gibi Pazartesi’den Pazar’a takvim.

Burada okullar geçen hafta açıldı. Türkiye’de de haftaya sanırım. Başta bu sene ilk defa okula gidecek minikler olmak üzere tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi bir sene diliyorum. Kırk sene öğretmenlikten sonra bu sene emekli olan anneme de iyi tatiller!

Reklamlar
Bu yazı çok dilli yaşam içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to İngilizce ve Türkçe 2013 takvimi

  1. Geri bildirim: İngilizce ve Türkçe 2014 takvimi | Defne'nin Annesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s