Derin’e yeni okuma yazma alıştırması

Derin bu aralar pek çalışkan! Alıştırma yetiştiremiyorum ona. Daha önce yaptıklarını tekrar verince de beğenmiyor kendileri. Ben de bugün oturup yeni bir alıştırma seti hazırladım ona. İlk iki sayfa bölme ve çarpma problemleri. Toplama çıkartma yetmedi çarpma ve bölme öğrenmeye karar verdi. Geçen sabah boncukları bardaklara paylaştırarak bölme yapmayı öğrendik. Bakalım ne kadar iyi anlamış? Matematik problemlerinden başka cümle tamamlama ve cümle düzeltme alıştırmaları var. Cümleleri okuyor ama paragraflarda sıkılıyor henüz. Biraz daha hızlı okuyabilmesi lazım uzun yazılara geçebilmemiz için.

Geçen hafta okullarındaki ailelerinin nereden geldiklerinden bahsetmişler. Dünya haritasının üstünde ülkeleri işaretlemişler. Bizden de evden kültürümüzle ilgili bir eşya istediler. Derin Cin Ali serisinden bir kitap götürdü. Arkadaşlarına ve öğretmenlerine ilk sayfayı okumuş. Çok gururlandım. Kimse bir şey anlamamış ama olsun.

Bu arada yeni sayfamı düzenleme işi biraz karıştı. Buranın eski adresi defneninannesi.com’u yeni sayfaya verince blogdaki bağlantılar çalışmaz oldular! Bu hafta tekrar değiştireceğim herhalde. Ama önce alıştırmaları koyduğum yeni sayfaya bir isim bulup adres almam lazım.

Reklamlar
Bu yazı okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

7 Responses to Derin’e yeni okuma yazma alıştırması

 1. Falname dedi ki:

  Cok hosuma gidiyor okudukca :)) Ben de isalla yabanci ülkede anneligi tadacagim. Bu verdigin ufak bilgilere ileride bir kez daha göz atmam gerekecek 😉
  Sevgiler,
  Derya

 2. lalebekyel dedi ki:

  Bir soru da benden.
  Sekiz matematik alıştırmasının yarısı bölme, yarısı çarpma problemi.
  Kaç tanesi çarpma problemi?

 3. merhaba, yorum sorunu çözüldü, belki benden kaynaklanıyordu:-)
  Ben de bu alıştırmaları ipad’e yükleyip oradan ilgilerini çekmeye çalışıyorum; onu da bir ara yazıcam iznin olursa alıştırmalarını kullanarak. Hala türkçeyi iyi okuyamıyorlar ve de benzer sorular türkçe gelince tıkanıyorlar.dolayısyla da sıkılıyor çabuk.

  • Defne'nin Annesi dedi ki:

   Benim projelerimden biri bu alıştırmaları app haline getirmekti ama sanırım o işe giremeyeceğim artık. Anca yenilerini yazmaya vakit buluyorum. Tabi, yazarsan çok sevinirim.
   Ebru

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s