Yeni alıştırmalar

Uzun bir aradan sonra Defne ve Derin’e yeni bir alıştırma seti hazırladım. Artık aynı şeyleri yapıyorlar. Defne kardeşine uzun parçaları okumasında yardım ediyor.

Geçen hafta ben “Şubat’ta anneanneniz gelecek,” dedim. Derin de “Şubat’a gelecek,” dedi. Sonra ikisinin nasıl farklı olduğundan bahsettik. Bu seti aslında ismin hallerini öğretmek için hazırlamaya başladım. Ama Nerede? diye ismin de hali üzerine bir sayfa hazırladıktan sonra dikkatim dağıldı. Defne’nin öğretmeni okulda geçiş kelimeleri ve uzun cümlelerden bahsediyordu. Ben de öyle bir sayfa hazırladım. Birkaç sayfayı Defne’nin İngilizce kitaplarına bakarak yaptım; bebekleri ve paralelkenarın harflerinden oluşan kelimeleri. Üçüncü settekine benzer bir meslekler sayfası var. Meslekler demişken bu aralar Muhteşem Yüzyıl takıntım bitti, her fırsatta Behzat Ç. seyrediyorum. Dizinin 50. bölümünün başında alfabetik olarak meslekleri sıralamışlar. Mesleklerle ilgili başka bir set hazırlarsam yararlanabilirim belki.

Defne’nin öğretmeni sağolsun tatil için ödev vermemiş. Bol bol kitap okuyup arada bir Türkçe çalışıyoruz. Bir yandan da heyecanla yılbaşı hediyelerini açmayı bekliyoruz!

Reklamlar
Bu yazı okuma yazma alıştırmaları içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s