Kitap Raporu

Kitap RaporuDefne’nin sınıfında her ay bir kitap raporu hazırlanıyor. Öğretmenler konuyu belirliyor. Bu ay bütün ikinci sınıflar dedektif hikayeleri okudular. Kitabı öğrenciler seçiyorlar. Defne A to Z Mysteries: The Absent Author adlı kitabı okudu. Sonra öğretmenin verdiği kitap raporundaki soruları cevapladı. Ben de günün birinde belki sıra Türkçe kitapları okumaya da gelir ümidiyle Türkçe kitap raporu hazırladım. Sömestir tatilinde vakit buluruz diye umuyorum. Onlar okumak istemezse beraber okuruz belki.

Reklamlar
Bu yazı çocuk kitapları içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Kitap Raporu

  1. seraptortop dedi ki:

    Merak ediyorum, şimdi ilkokul okuyan çocuklar da bu tür ödevler yapıyorlar mı? Bizler ortaokul lisede ancak bu türlü ödevler yapmıştık.

  2. Defne'nin Annesi dedi ki:

    Anasınıfından itibaren yapıyorlar. Derin’in kitap raporları bir sayfa oluyor. Kitabı okuduktan sonra kafasında canlanan resmi yapıp altına bir cümle yazıyor. Bir sonraki seviyede hikayeyi üç cümleyle anlatacaklar. Okumaları ve yazmaları ilerledikçe kitap raporları değişiyor.

    Bize lisede Türkçe edebiyat dersinde çok sıkıcı kitaplar okuturlardı. Halit Ziya’nın Aşk-ı Memnu’sunu ve Emile Zola’nın Meyhane’sini hatırlıyorum. Behlül’ü hiç dizideki gibi hayal etmemiştim kitabı okurken 🙂
    Ebru

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s