Bildiğimiz kitap 2 – Elektronik kitap 1

Harry Potter serisinin kitaplarıDefne ve Derin’in Kindlelarından (elektronik kitap okuyucu) bahsetmiştim. İkisi de çok seviyorlar. Defne bir ara elinden bırakmıyordu. Bütün arkadaşlarıma da tavsiye ettim çocuklarına alsınlar diye. İki hafta önce Defne Harry Potter serisinin 7. ve son kitabını (sonunda!) bitirdi. Sabah, öğlen, akşam, yemekte, arabada, her yerde okuyordu. Sonuna yaklaştıkça bir an önce bitirme isteğiyle elinden bırakamadı Kindle‘ını.  Çocuğuma “Yeter artık, okuma artık!” diyeceğim hiç aklıma gelmezdi.

Fakat sonra hiç tahmin etmediğim bir şey oldu. Bütün kitapları okuyup bitirdikten sonra kitapların bazılarını tekrar okumaya başladı. Ama bu sefer normal kitaplardan, sayfaları çevirerek. Hatta aynı anda birkaç kitabın içinden beğendiği bölümleri okuyor. Bütün seri başucunda duruyor. Deniz’in Defne Kindle’dan kitap okumaya başladığında “O kitapları boşuna almışsın,” dediği kağıt kitaplar Defne’nin elinden düşmüyor!

Elektronik kitap basılı kitabın yerini tutamaz. Sayfalarını çeviremezsiniz. Beğendiğiniz yeri tekrara okumak için kolayca arayıp bulamazsınız. Elektronik kitaplarınızı çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakamazsınız. Sahaflarda eski elektronik kitap bulamazsınız. Elektronik kitaplar evinizi güzelleştirmez; rafları dolduramaz. Ben kitap çok seviyorum. Sadece okumayı değil kitapların kendilerini seviyorum.

Defne'nin Kitaplığı

Kitapçılarda vakit geçirmeyi, dedemin kitaplarını okumayı, kitaplarımı raflara tekrar tekrar dizmeyi, evi kitaplarla dekore etmeyi seviyorum.

Evet, seyahatlerde, uçakta elektronik kitaplar çok pratik oluyorlar. Ama evde elime bir kahve aldığımda kitaplığımın karşısına oturup kitabımı diğerlerinin yakınında okumak daha zevkli oluyor.

www.booksaboutturkey.com

Çocuklarım da benim gibi kitapları sevsinler istiyorum. O yüzden bütün dağınıklığı göze alarak durmadan eve kitap alıyorum!

Reklamlar
Bu yazı blog içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

9 Responses to Bildiğimiz kitap 2 – Elektronik kitap 1

 1. Selin dedi ki:

  Bende cok merakliydim ve surekli telefonumdan okuyordum, bir sure sonra gozlerim yorulmaya basladi o nedenle Kindle en iyisi, laptop ya da telefondansa

 2. Anonim dedi ki:

  Tamam siz okuyun elektronik kitabınızı, benim hiç ititrazım olmaz!

 3. Deniz Tortop dedi ki:

  İlk resimin üzerine tıklayınca hata mesajı çıkıyor.

 4. Lale Bekyel dedi ki:

  Ben sayfalara dokunmalıyım, geçtiğim bazı bölümlere dönmeliyim ve de kitaplarımı kütüphaneme bir güzel dizmeliyim… 🙂
  Bu arada ben rahatlıkla ilk resmi de açabildim… 🙂

 5. onlineanne dedi ki:

  Benim de tercihim gerçek kitaplar. Aslında çocuklar da son zamanlarda gerçek kitapların daha iyi olduğunu dile getirmeye başladılar. Bizim de değerlendirme burada ama şimdilerde benim ibre iyice gerçek kitaplara kaydı. http://www.onlineanne.com/2013/01/17/sanal-kitap-e-kitap-mi-gercek-kitap-mi/

 6. Nur dedi ki:

  Ebru hanımın bahsettiği şey aslında elektronik veya gerçek değil bir şekilde “kitap okumak”… Dünyaya başka birinin gözünden bakabilmek, ufkun genişlemesi… Ve kitap okumanın bir yolunu bulmak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s